Ferie dobiegły końca. W Klubie “POD SKAŁKĄ”, mimo że wirus grypy bardzo pokrzyżował nam plany, nie zabrakło propozycji na miłe spędzenie wolnego czasu.

W pierwszych dniach ferii aura nie sprzyjała lepieniu bałwana, jednak znaleźliśmy sposób aby wykonać kulistego jegomościa, który stał się doskonałym modelem do fotografii. Wywołaliśmy wilka z lasu, bo wkrótce spadł śnieg. Były zatem śnieżynkowe wariacje pod chmurką zabawy i gry zespołowe w klubie, królowały gry planszowe lub układanie bałwankowych puzzli z recyklingu.

Paleta kreatywności to ulubione zajęcia podczas ferii. Tu mogliśmy wykazać się wielką cierpliwością, tworząc eko obraz, gdzie podobraziem był papierowy talerzyk, a kasza, ryż, kawa, herbata i wiele innych produktów były inspiracją do tworzenia. Kuchenne drewniane deseczki ozdobiono techniką decoupage, choć tematem przewodnim miał być zimowy pejzaż, jednakże każdy z uczestników zajęć mógł wybrać swój ulubiony motyw. Efekty pracy były bardzo zadowalające. Nauczyły nas współpracy w grupie, gdzie przedział wiekowy twórców był zróżnicowany od 6. do 11. lat.

Byliśmy też na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce, a na św. Walentego dzieci uszyły puchate Walentynki, które wręczyły swoim najbliższym.

Nie zapomniano też o kultywowaniu tradycji tłustego czwartku – “Najpierw wielkie pączkowanie, potem kalorii spalanie”. Był konkurs wiedzy o pączku, animacje taneczne, a gigantyczna gra Kaloriada powróciła do łask, w czasie gry udało się zapewne spalić “pączkowe” kalorie. Po zabawach zostały wręczone nagrody od darczyńcy; były to: plecaki, kamizelki i opaski odblaskowe.

Na zakończenie ferii pojechaliśmy do Multikina na seans filmowy “Gnomy rozrabiają”.

Można śmiało napisać, że ferie były bardzo udane 🙂