Po trzech kolejnych zwycięstwach, koszykarze MCKiS Jaworzno musieli w ubiegłą sobotę – 25 stycznia – przełknąć gorycz porażki. Pogromcą Sokołów okazał się sąsiad z tabeli – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Pocieszeniem dla jaworznian był znakomity występ młodego wychowanka MCKiS – Kacpra Jarka, który zaliczył najlepszy występ w swojej drugoligowej karierze.

Mickiewicz od pierwszego gwizdka, agresywną grą zarówno w defensywie jak i ataku, przejął kontrolę nad spotkaniem. Podopieczni Przemysława Bilińskiego mieli ogromne problemy z konstruowaniem swoich akcji i oddawali wiele nieprzygotowanych rzutów, które nie znajdowały drogi do celu. Za to fantastycznie dysponowani tego dnia goście zaaplikowali Sokołom aż 40 punktów w pierwszych 10 minutach.

Krótka przerwa przed drugą kwartą niewiele zmieniła w grze MCKiSu, a goście, jak wściekłe psy, skakali Sokołom do gardeł. Z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, która w krytycznym momencie przekroczyła 30 punktów. Po fatalnych 20 minutach gry jaworznianie przegrywali 33:67.

Po przerwie gospodarze chcieli zmazać plamę z pierwszej połowy i rzucili się do odrabiania strat. Trafianie punktów nie przychodziło wcale łatwo, ale nasz zespół zdołał nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Goście po rewelacyjnej połowie spuścili nieco z tonu, a trener gości dał szansę gry wszystkim swoim zawodnikom. Również trener MCKiS pozwolił zbierać ligowe doświadczenie młodym zawodnikom naszej drużyny. Drugą połowę Jaworzno wygrało 46:41, lecz straty z pierwszej połowy, z dobrze dysponowanym tego dnia przeciwnikiem, nie dało się odrobić. Ostatecznie MCKiS Jaworzno wysoko przegrywa 79:108.

Rewelacją tego spotkania był 19-letni jaworznianin Kacper Jarek, który wykorzystał szansę daną przez trenera i został najlepszym strzelcem naszej drużyny. Kacper do 20 punktów, trafionych z bardzo dobra skutecznością – 66,7%, dołożył 2 zbiórki oraz przechwyt.

MCKiS Jaworzno – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 79:108 (17:40; 16:27; 25:24; 21:17)

MCKiS : Jarek – 20(2×3); Grochowski – 17(3×3); Dusiło – 13(1×3); Wróblewski – 8; Brzozowski – 7(1×3); Krakowiak – 6; Fleszar – 4; Roszkowski – 4; Nowacki – 0; Niemczyk.