Za nami kolejna edycja jednej z największych imprez rekreacyjnych w naszym mieście. Na starcie 8. Rajdu Nordic Walking, którego bazą ponownie był Ośrodek Edukacji Ekologiczno – Geologicznej GEOSFERA, stanęło 451 fanów marszu z kijami z Jaworzna i okolic.

Obie trasy rajdu – 9 km dla zaawansowanych i 6 km rekreacyjna – prowadziły pięknymi okolicami Warpia i Dobrej. Grupom przewodniczyły wykwalifikowane instruktorki Nordic Walking – Anna Wojkowska i Donata Dzimińska – Bizub, które już przed startem przeprowadziły niezbędną rozgrzewkę oraz udzielały cennych porad i wskazówek amatorom tej dyscypliny.

Tradycyjnie, na mecie imprezy każdy z uczestniczących w rajdzie zawodników mógł liczyć na pamiątkowy medal i dyplom, a także wodę mineralną oraz poczęstunek w postaci owoców i żurku. Zgodnie z tradycją przeprowadzony został także konkurs wiedzy o Jaworznickim Rajdzie Nordic Walking. Uczestnicy zabawy mogli wygrać rowery, namioty, materace oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dodatkowo wyróżnieni zostali również najstarsza zawodniczka Irena Bełza, najstarszy zawodnik Adam Byrczek oraz najmłodszy i najmłodsza uczestniczka sobotniej imprezy, którymi byli Dominik Dębski i Wiktoria Szczęsna.

Wszystkim uczestnikom sobotnich zmagań serdecznie dziękujemy za udział w ósmej edycji rajdu i już teraz zapraszamy na imprezę w przyszłym roku!

Organizatorami tegorocznego rajdu, oprócz Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, był Śląski Urząd Marszałkowski, Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Impreza, która jak co roku miała na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej, odbywała się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta i Wicemarszałka Województwa Śląskiego Dariusza Starzyckiego.

Zobacz także: