Kolejny cenny medal wywalczyła Ewa Białas, fenomenalna zawodniczka Akademii Boksu Roberta Gortata.

Tym razem jaworznicka pięściarka przywiozła brąz z XIX Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie. Zawody odbywały się od 27 do 30 marca w Grudziądzu. Jaworznianka stoczyła trzy wymagające walki. Dotarła do półfinału, w którym musiała uznać wyższość przeciwniczki z Myszkowa. To kolejny medal utalentowanej zawodniczki, która jednak przyznaje, że miała spory apetyt na złoto w tych mistrzostwach.

Myślę, że były to jedne z moich najlepszych zawodów. Jestem usatysfakcjonowana, choć z pewnością czuję jednocześnie spory niedosyt, jeśli chodzi o końcowy rezultat. Z losowania wynikało, że musiałam stoczyć jedną walkę więcej niż inne zawodniczki. Z dwóch pierwszych pojedynków jestem bardzo zadowolona. Trzeci był naprawdę wyrównany, ale zdaje się, że zabrakło mi zaciętości, byłam już trochę zmęczona poprzednimi starciami. Ostatecznie przegrałam niewielką różnicą punktową – tłumaczy Ewa.

Zawodniczka ma już na swoim koncie ponad 60 walk i medale mistrzostw Polski oraz Europy. W październiku zeszłego roku przywiozła złoto z VII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Wałczu. Sama przyznaje, że w najbliższym czasie musi poświęcić trochę więcej czasu studiowaniu i pracy zawodowej, ale z pewnością nie odpuści boksowania i dobrze przygotuje się do jesiennej obrony mistrzowskiego pasa.

Zawodnicy Roberta Gortata ostatnio stoczyli też ważne pojedynki w Szczecinie, podczas organizowanego przez tamtejszy klub Skorpion międzynarodowego turnieju. Co prawda młodzi zawodnicy walczyli tam ze zmiennym szczęściem, jednak trener podkreśla, że jest bardzo zadowolony z ich postawy i możliwości zdobywania kolejnych doświadczeń na ringu, w międzynarodowym towarzystwie.

To był kolejny sprawdzian dla dzieciaków. Dla nich to bardzo ważne, żeby jak najczęściej weryfi kować swoje umiejętności – przyznaje Robert Gortat, który podkreśla, że jego klub stawia na młodzież i zapowiada kolejne wyjazdy i zawody swoich podopiecznych.

Tekst: Dawid Litka