168 zawodników z 25 klubów wystartowało w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Boksie, zorganizowanych w tym roku przez Jaworznicki Klub Bokserski Jawor Team w weekend 8-10 marca w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaworznie.

Pięściarze walczyli w trzech kategoriach wiekowych: kadetów, juniorów i młodzieżowców. Ilość zgłoszonych zawodników sprawiła, że przez wszystkie trzy dni imprezy można było oglądać ciekawe, często bardzo mocne pojedynki. Na podium stanęło 10 jaworznian. Szczególnie zadowoleni mogą być Kacper Martyka z Akademii Boksu Roberta Gortata, który zwyciężył kategorię junior 75 kg i otrzymał puchar najlepszego juniora zawodów oraz Dominik Harwankowski (60 kg) i Bartłomiej Przybyła (64 kg) z JKB Jawor Team, którzy
do swoich licznych trofeów dołożyli tytuły Mistrzów Śląska Młodzieżowców.

Taki był plan na te zawody, bo w mojej grupie wiekowej tyko tytuł Mistrza Śląska daje mi możliwość startowania w zbliżających się Mistrzostwach Polski, na czym bardzo mi zależało. Trzeba było się więc spiąć i wygrać walki – przyznaje Kacper Martyka.

Debiut w kategorii seniorskiej (bez kasku) zaliczył w tych zawodach Dominik Harwankowski, który na swoim koncie ma już pięć tytułów Mistrza Polski w młodszych kategoriach. Tym razem nie dał szans swojemu przeciwnikowi z Tychów i do pokaźnej kolekcji trofeów dołożył Mistrzostwo Śląska.

Na pewno będę chciał dobrze przygotować się do październikowych Mistrzostw Polski i przywieźć stamtąd złoto. Choć po drodze jeszcze kilka ważnych imprez, jak Turniej im. Roberta Kopytka w Jaworznie – zapowiada pięściarz.

Świetnie zaprezentował się Bartek Przybyła, który odebrał z rąk Dariusza Starzyckiego, wicemarszałka województwa, puchar dla najlepszego zawodnika Jawor Teamu.

W seniorach walczę drugi rok. Wiążę swoją przyszłość z boksem, choć nie planuję przechodzić na zawodowstwo. Zresztą obecnie trochę bardziej muszę skupić się na nauce, zdaniu matury i dostaniu się na studia. Zobaczymy, co później – zaznacza zawodnik, który do tej pory stoczył już ponad 90 walk!

JKB Jawor Team zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: