Szacunek i przywiązanie do własnego miasta- małej ojczyzny- wyrazić można na różne sposoby: poznając lokalną historię, pielęgnując rodzime tradycje. Można też zadbać o środowisko naturalne i chronić przyrodę w najbliższym otoczeniu.

Taki cel miała lekcja edukacji ekologicznej przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 18 w Jaworznie-Ciężkowicach. 18 maja uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią Jadwigą Janią, aktywnie uczestniczyli w warsztatach segregowania odpadów, przeprowadzonych przez przedstawiciela Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie – Dominika Matusiaka.

Pierwszoklasiści obejrzeli multimedialną prezentację, dowiedzieli się jak postępować ze śmieciami, które produkuje każdy z nas oraz własnoręcznie zaprojektowali plecaki mające im przypominać o selektywnej zbiórce odpadów. Był to pierwszy moduł wspólnego przedsięwzięcia Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Klubu “Wega” oraz Szkoły Podstawowej nr 18, przygotowanego z okazji 120-lecia naszego miasta.

Jeszcze w tym miesiącu dzieci wezmą udział w edukacyjnym spacerze po osiedlu – “Ciężkowice oczami dziecka” oraz konkursie plastycznym “Ciężkowice w obrazku”.