Dzień Dziecka to dzień szczególny, w którym całe dorosłe społeczeństwo musi i chce sobie przypomnieć o małych obywatelach. Dlatego też w piątek, 1 czerwca, miał miejsce kolejny już Dzień Dziecka zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna. Tradycja organizowania tego święta w połączeniu sił sięga już kilkunastu lat, a pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był przed laty m.in. obecny Z-ca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, którego nie mogło zabraknąć na święcie dzieci.

Program imprezy był bogaty, bo MCKiS jak zwykle stanęło na wysokości zadania, z czego największą radość czerpały oczywiście dzieci. Teren przy Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej zamienił się w miejsce wspaniałej zabawy, gdzie dzieci mogły wyszaleć się na dmuchańcach, wziąć udział w konkurencjach sportowych, konkursach, grach i warsztatach artystycznych.

Specjalnie dla najmłodszych przyjechał kucyk Bryk, pojawił się klaun, Kot w Butach oraz Królewna Śnieżka. W programie znalazły się prezentacje dzieci z sekcji rytmicznej. Nie zabrakło pokazów gigantycznych baniek mydlanych, czy dawki ruchu podczas Zumby Kids. Jak zwykle długi ogonek chętnych ustawił się do pomalowanie twarzy i wykonania brokatowego tatuażu. Prawdziwy Dzień Dziecka nie mógł się odbyć bez pysznych lodów i waty cukrowej. Organizatorzy dla dzieci przygotowali słodycze, a dodatkowo Miejskie Centrum Kultury i Sportu drobne upominki.

Zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji ich święta, do których przyłączamy się my pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Dziękujemy rodzicom, dziadkom i opiekunom dzieci za wspólnie spędzone chwile i chęć świętowania z nami.