Działające w naszym mieście od 39 lat (rocznica obchodzona będzie 11 grudnia) koło terenowe Polskiego Związku Niewidomych obchodziło w niedzielę, 15 października, Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To święto osób niewidomych i niedowidzących ustanowione zostało ponad pół wieku temu w Stanach Zjednoczonych. W Polsce obchodzimy je oficjalnie od 1992 roku.

W niedzielę członkowie koła PZN spotkali się z Moniką Bryl, zastępca prezydenta Jaworzna, która podziękowała za aktywność i wysiłek włożony w pomoc niewidomym i niedowidzącym przez jaworznickie koło.

Polski Związek Niewidomych jest organizacją pożytku publicznego, założoną przez osoby niewidome i prowadzącą bardzo szeroko zakrojoną działalność, która ma między innymi zapobiegać wykluczeniu społecznemu osób niewidomych, niedowidzących i tracących wzrok. Organizacja pomaga też ich rodzinom w radzeniu sobie z trudną sytuacją. PZN został założony w 1951 roku i zrzesza obecnie ponad 55 tys. członków. Działające od blisko czterech dekad jaworznickie koło związku jest niezwykle prężną organizacją, która bardzo aktywnie pomaga osobom
niewidomym i niedowidzącym radzić sobie z niepełnosprawnością.

Tekst: DL