Beata Banasik weźmie udział w tegorocznym 39 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Nie jest to pierwszy występ jaworznianki na tym festiwalu. W 2013 roku zaśpiewała “Magdusię” Jacques’a Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego oraz fragment “Matki Courage i jej dzieci” Bertolda Brechta z autorską muzyką. Doszła wtedy do finału.

Dzięki tamtemu sukcesowi mogłaby wystąpić od razu w drugim etapie tegorocznego przeglądu. Jednak trafiła do niego za sprawą rekomendacji aktora i dziennikarza, Bogusława Sobczuka. Zanim jednak tę rekomendację otrzymała, postawiła sobie niezwykle wysoko poprzeczkę.

Wybrałam trudny repertuar i możliwe, że przesadnie ryzykuję. Ale to czas w moim życiu, kiedy akurat takie treści chcę śpiewać. Podparte jest to własnymi przeżyciami, potrzebuję tego repertuaru. A przegląd pojawił się niejako przy okazji, akurat w tym czasie – przyznaje artystka.

II etap Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki odbędzie się 16 marca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Spośród 20 uczestników jury wybierze finalistów, z których każdy otrzyma nagrodę pieniężną i powalczy o zwycięstwo i nagrodę główną Grand Prix 39. PPA, statuetkę Tukana Złotego oraz 25 tysięcy zł.

Oprócz zbliżającego się festiwalu artystka ma przed sobą nagranie płyty w maju i, jak sama przyznaje, mnóstwo innych projektów na głowie.

Nie wszystkie aktywności są związane z muzyką, ale dzieje się mnóstwo różnych rzeczy, zresztą jak zwykle u mnie – mówi Beata.

Tekst: Dawid Litka