Emocjonujący mecz zakończył zimową rundę rozgrywek Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Na parkiecie hali sportowej zmierzyły się drużyny dotychczasowego mistrza, PSV Podłęże z wicemistrzem, MCKiS Jaworzno.

Przed spotkaniem w lepszej sytuacji byli zawodnicy PSV Podłęże, którym do zajęcia pierwszego miejsca na podium wystarczył remis. Zawodnicy MCKiS, żeby cieszyć się z tryumfu w lidze, musieli ten mecz wygrać. Starcie dwóch najlepszych drużyn w I lidze okazało się emocjonujące od początku do końca. MCKiS zdołał wyjść na prowadzenie, a następnie dołożyć do wyniku jeszcze jedno oczko. Podłęże nie miało jednak zamiaru odpuszczać i najpierw gracze tej drużyny strzelili kontaktowego gola, a następnie próbowali stworzyć sytuację mogącą im przynieść upragniony remis. Mecz zakończył się jednak wynikiem 2:1 dla MCKiS-u.

To oczywiście liga amatorska, więc każdy z nas gra tu dla zabawy, ale emocje są jak najbardziej prawdziwe, a każda z drużyn chce wygrać. Cieszy nas to tym bardziej, że pod skrzydłami MCKiS-u idzie nam tak dobrze. W poprzednim sezonie byliśmy wicemistrzem, tym razem zdobyliśmy mistrzostwo – mówi Sergiusz Palion, bramkarz, kierownik i kapitan drużyny MCKiS.

Obecny skład mistrzów I ligi Salos, to, oprócz kapitana: Krzysztof Bartyzel (trener i najlepszy zawodnik tego sezonu w lidze) Krzysztof Proksa (bramkarz), Mateusz Gacek, Piotr Rusin, Sebastian Gurbisz, Łukasz Bożek, Michał Wierzbik, Sebastian Jaromin, Paweł Jastrząb, Grzegorz Bartyzel, Marcin Krauz, Tomasz Bieda i Mateusz Śliwiński.

Na trzeciej pozycji sezonu 2018/2019 w I lidze Salos uplasowała się drużyna No Name. Na wiosnę rozgrywki przeniosą się na Orlik, gdzie prowadzona jest odrębna kwalifikacja. Liga jesienna również prowadzona będzie na Orliku, a na zimę Salos wróci do hali. Już 24 marca rozpoczną się eliminacje do VII Turnieju o Puchar Prezesa PSS Salos. Finał zaplanowano na 31 marca.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: