Drugi tydzień ferii…

… rozpoczął się spektaklem “Król Maciuś”. Licznie zgromadzone dzieci mogły poznać perypetie dziesięcioletniego władcy – tytułowego Maciusia. Lalkowe postaci wzbudziły sympatię najmłodszych.

Po zakończonym spektaklu część dzieci udała się na warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów teatru O-rety. Modulacja głosu, odpowiednie trzymanie lalki, sympatyczne marionetki i doświadczeni prowadzący to w zupełności wystarczyło, bo zaszczepić w dzieciach zainteresowanie teatrem i sztuką lalkarstwa.

We wtorek pojawiły się u nas panie znane przez niektóre dzieci z EtnoJury w Żarkach. Tym razem wykonywane były drewniane zabawki i siankowe zwierzaki cudaki. Zabawki dzieci mogły zabrać ze sobą na pamiątkę.

Kolejna wycieczka w cyklu Tropem przygody również opiewała w małopolski

e klimaty. Podczas tej eskapady uczestnicy zawitali do Grodu Kraka i siedziby Smoka Wawelskiego, czyli do Krakowa. Podczas wizyty w stolicy Małopolski zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne, w którym dzieci poznały codzienne życie przodków, a także uczyły się wykonywać niektóre z ich codziennych czynności. Uczestnicy samodzielnie tkali zakładki na miniaturowych krosnach, a także lepili paciorki imitujące te wykonywane niegdyś ze szkła. Po zakończonych warsztatach i obejrzeniu eksponatów grupa udała się do Manufaktury Cukierków “Ciuciu”, w której panie opowiadały o procesie powstawania cukierków i zasypywały słuchaczy rozmaitymi ciekawostkami ze świata słodkości. Każdy mógł wykonać swojego lizaka, a następnie otrzymał “Dyplom Młodego Karmelarza”.

Ósmego lutego znowu zawitaliśmy w jaworznickim Multikinie, gdzie tym razem wspólnie przeżywaliśmy przygody Chloe i krasnali ogrodowych skrywających pewien sekret.

Ferie zakończyły “Warsztaty Walentynkowe”. Dzieci własnoręcznie uszyły filcowe serduszka, czyli symbol miłości, którym będą mogli obdarować swoich najbliższych. Jednak szycie to dość czasochłonne zajęcie, więc dobrze sobie zrobić przerwę. Nasza przerwa trwała dwie godziny i została wypełniona przez gry oraz zabawy prowadzone przez firmę Morigal.

Dwa tygodnie ferii upłynęły bardzo szybko, ale nie ma się czemu dziwić, w końcu radosna atmosfera i wspólna zabawa sprawiają, że czas płynie dwa razy szybciej. Mamy nadzieję, że tak naładowane pozytywną energią dzieci z uśmiechem na ustach powitają w poniedziałek swoich nauczycieli i wychowawców.

 

 

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ