Drugoligowi koszykarze MCKiS Jaworzno w pierwszym tegorocznym meczu we własnej hali pokonali drużynę AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 90:66!

Sobotni (3 lutego) mecz nie układał się dla naszej ekipy dobrze i od początku pierwszej kwarty “Sokoły” musiały ostro walczyć o każdą piłkę. Pierwszą kwartę, po zaciętej i wyrównanej grze nasza drużyna wygrała 26:20.

W drugiej kwarcie nasi koszykarze zafundowali kibicom skok ciśnienia. Częste błędy w ataku i w obronie pozwoliły zawodnikom z Przemyśla na uzyskanie dużej przewagi punktowej, którą utrzymali do końca kwarty. “Sokołom” nie pomogła reprymenda w wykorzystanym przez trenera Przemysława Bilińskiego czasie i wynik kwarty wyglądał tak: 8:20. Nasi schodzili z parkietu przy stanie meczu 34:40. Po przerwie obraz gry się zmienił, jaworznianie ostro wzięli się za odrabianie strat. Skuteczna obrona i wykorzystane akcje pozwoliły im zakończyć trzecią kwartę wygraną 29:10, co nie tylko sprawiło, że odrobili straty, ale dało też dwucyfrowe prowadzenie.

Ostatnia odsłona tego spotkania była już tylko formalnością. “Sokoły” pewną i skuteczną grą doprowadziły do wygranej kwarty 27:16. Najwięcej punktów dla jaworznian zdobyli: Emil Podkowiński (20 pkt), Radosław Lemański (17) i Dawid Weiss (14).

Po 20 rozegranych spotkaniach koszykarze MCKiS Jaworzno, z dorobkiem 34 punktów, zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Liderem grupy pozostaje AZS AGH Kraków z 41 punktami, przed AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (37 pkt).

10 lutego o godz. 17.00 nasi koszykarze zagrają na wyjeździe z drużyną KS AZS Gliwice. Natomiast, 14 lutego o godz. 20.00 podejmować będą ekipę TS Wisła Kraków.