Aktywne Dzielnice rozkręcają się. Po Byczyńskim Byku przyszedł czas na Niedzieliska. To był energetyczny festyn rodzinny.

9 czerwca dzielnicowy rynek pękał w szwach, atrakcja goniła atrakcję. Były występy sceniczne (m.in. zespołu Jaworznianki, scholii “Kantyczki” z parafii pw. Jana Kantego, a także dzieci i nauczycieli z SP nr 3). Dmuchany zamek kusił najmłodszych, a strefa gastronomiczna spragnionych i złaknionych. Dzieci bawiły się na boisku szkolnym przy wodnej kurtynie, którą zaserwowali im strażacy, układały duże klocki na płycie rynku i brały udział w zapasach. Był też quiz profilaktyczny, którego uczestnicy odpowiadali na pytania o bezpieczeństwo, higienę, przeciwdziałanie uzależnieniom. Rywalizowano też w trójboju (konkurencjach sportowych dla najmłodszych).

Dobrze, że powstało takie miejsce jak ten rynek, który sprzyja lokalnej integracji – stwierdza Marzena Guja.

W jednym z występów brała udział jej córka. Emilka tańczyła z Szymonem Kolińskim ze Szkoły Tańca Sukces.

Mają na koncie pierwsze miejsca w turniejach – wyjaśnia dumna mama.

Festyn chwalił także Jarosławow Górski.

To bardzo dobrze zagospodarowana przestrzeń. Cieszę się, że będą tu organizowane imprezy takie, jak ta – zaznacza mieszkaniec Niedzielisk.

Jego synkowi, Frankowi, najbardziej podobał się dmuchany zamek. Furorę zrobiło polewanie wodą przez strażaków. Wyły syreny strażackich aut, a dzieci bawiły się w najlepsze.

Aktywne Dzielnice to cykl rodzinnych pikników, odbywających się w różnych częściach naszego miasta. Podczas tych imprez zawsze jest kolorowo i radośnie. Odbywają się liczne konkurencje zawody, występują artyści, a mieszkańcy i ich goście dobrze się bawią. Cykl pikników rodzinnych odbywa się w ramach programu “Jaworzno Wspiera Rodziny”. Cykl Aktywnych Dzielnic zaplanowano do września. Po III Byczyńskim Byku i festynie w Niedzieliskach wydarzenie zawita do Jelenia. Tam wspólna zabawa odbędzie się 29 czerwca w Centrum Kultury Archetti. Następne festyny przewidziano: 7 lipca w Domu Kultury w Szczakowej, 21 lipca i 15 września w Parku Lotników w Osiedlu Stałym, 11 sierpnia na Plantach, 24 sierpnia na Rynku w centrum, 7 września w klubie MCKiS Strażak w Dąbrowie Narodowej i 21 września w SP nr 18 w Ciężkowicach.

Aktywnym Dzielnicom patronuje Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, a głównym organizatorem festynów jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy współpracy z innymi miejskimi instytucjami kulturalnymi. Imprezy są współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Tekst: AZ-H

Zobacz także: