Tegoroczne Dni Jaworzna rozpoczęły się świetnymi koncertami i rekordową frekwencją. Niestety drugi dzień święta miasta został odwołany ze względu na załamanie pogodowe. Ale nie ma tego złego… Miejskie Centrum Kultury i Sportu już zaplanowało widowiskową REAKTYWACJĘ!!!

20 lipca (sobota) na jaworznickiej scenie wystąpią Ørganek, Bednarek oraz Tymon Tymański z projektem TYMAŃSKI/CIECHOWSKI. Będzie dużo dobrego grania, od reggae po alternatywny rock. Dodatkowo widzowie będą mieli okazję odbyć niesamowitą podróż w świat Republiki i wybitnych tekstów Grzegorza Ciechowskiego.  

17.00 – Ørganek

REAKTYWACJĘ rozpocznie koncert Ørganka – zespołu założonego przez Tomasza Organka w 2013 roku. Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. “Czarna Madonna”, wydanego w 2017 roku. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód a mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność. 

18.30 – TYMAŃSKI/CIECHOWSKI

Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

20.30 – Kamil Bednarek

Jako ostatni podczas Dni Jaworzna REAKTYWACJA wystąpi Kamil Bednarek – niekwestionowana gwiazda polskiego reggae, artysta, który mimo młodego wieku w polskim przemyśle fonograficznym osiągnął chyba wszystko. Na swoim koncie ma diamentową płytę i niezliczoną ilość występów.

Zobacz także: