Odjazdowe Dni Jaworzna odbędą się w weekend 26 i 27 czerwca.

Z uwagi na związane ze stanem pandemii kwestie bezpieczeństwa święto naszego miasta będzie miało zupełnie nową formułę. Nie będzie jednej sceny i wielkich, plenerowych koncertów.

Artyści będą jeździć po Jaworznie i odwiedzą mieszkańców w tych miejscach, które zwyczajowo są celem weekendowych spacerów.

Sceną stanie się górny pokład piętrowego autobusu bez dachu, którym muzycy będą podróżować po Jaworznie. Przystanki zaplanowano w pięciu miejscach.

Warto zarezerwować sobie czas na ostatni weekend czerwca. Bawić się będziemy w godzinach od 16 do 21. Do Jaworzna przyjedzie dwóch popularnych muzyków: GrubSon i DJ C-BooL.
GrubSon, czyli Tomasz Iwanca pochodzi z Rybnika. To polski raper, wokalista i producent muzyczny. Artysta cieszy się niezwykłą popularnością. Jako pierwszy pobił rekord YouTub’a w liczbie odsłon, a jego piosenka pod tytułem „Na Szczycie”, jako pierwszy utwór hip-hopowy, zdobyła ponad 100 milionów wyświetleń. GrubSon za swoje albumy zdobywał złote i platynowe płyty. Muzyk znany jest z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu.

Monika Komańska

Pełnomocnik ds. organizacyjnych
Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

Przed nami kolejna odsłona wielkiego święta naszego miasta i jego mieszkańców. W tym roku postawiliśmy na nową formułę wspólnego świętowania. W sumie w ramach Odjazdowych Dni Jaworzna w ostatni weekend czerwca w naszym mieście odbędzie się 10 minikoncertów, bo obaj artyści wystąpią na każdym z pięciu przystanków. Dzięki takiej organizacji tego wydarzenia unikniemy gromadzenia się tłumów, a zabawa będzie bezpieczna. Jestem przekonana, że wszyscy będziemy się świetnie bawić i jeszcze długo później wspominać to wydarzenie. Uważajcie na siebie, przestrzegajcie pandemicznych zaleceń i do zobaczenia na koncertach!

 

DJ C-BooL to dziś jeden z najpopularniejszych polskich reprezentantów muzyki klubowej. Naprawdę nazywa się Grzegorz Cebula i pochodzi z Pyskowic. Jest didżejem i producentem, który od kilkunastu lat tworzy muzyczne kawałki cenione na klubowych parkietach. Wszystko zaczęło się od numeru Would You Fee. To ten muzyczny utwór przyniósł muzykowi z Pyskowic ogromną popularność, a C-BooL właśnie wtedy z lokalnego muzyka stał się didżejem znanym w całej Polsce i za granicą. Polak do tej pory prezentował swoje muzyczne dzieła między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii, czy w Niemczech.

Piętrowy autobus ze sceną na górnym pokładzie będzie miał w Jaworznie pięć koncertowych przystanków. Postoje zaplanowane są na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosina”, w GEOsferze, w Parku Lotników, w Parku Podłęże i na plantach. W tych punktach artyści zagrają swoje znane, popularne i lubiane kawałki. Każdy występ będzie trwał około 20-25 minut.

W tygodniu poprzedzającym Odjazdowe Dni Jaworzna pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w różnych miejscach miasta będą rozdawać ulotki z informacjami na temat dat, miejsc i godzin występu artystów.

Choć liczba zakażeń koronawirusem spada i pandemiczne obostrzenia mocno złagodzono, to jednak warto pamiętać, że podczas koncertów należy zachowywać wszystkie zalecenia. Obowiązkowy jest odstęp, a tam, gdzie nie można go zachować, to należy mieć maseczkę ochronną, zasłaniającą usta i nos.

Grażyna Dębała

GrubSon | fot. Paweł Fabjański / Shoot me

DJ C-BooL | fot. Materiały prasowe artysty