Jaworznianie wiele razy udowadniali, że lubią swoje miasto. Tę sympatię potwierdzają wszelkie internetowe rankingi, w których zwycięstwo zależy od zaangażowania głosujących. Jaworzno zawsze może liczyć na swoich mieszkańców.

Tym razem badania opinii społecznej prowadzili profesjonaliści. Pytali wybranych losowo 600 dorosłych mieszkańców o ich zdanie na temat miasta, kierunków rozwoju, prowadzonych inwestycji czy organizowanych tutaj wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wyniki naprawdę robią wrażenie.

Jaworznianie przekonują, że to w ich mieście mieszka się bardzo dobrze. Chwalą je za zieleń, inwestycje związane z infrastrukturą rowerową, Rynek i oczywiście za GEOsferę. Ośrodek Edukacji Ekologiczno-
Geologicznej jest perełką, z której jaworznianie są dumni. Lubią odwiedzać to miejsce, chętnie korzystają z zaproszeń na tamtejsze wydarzenia naukowe. GEOsfera to również miejsce, którym jaworznianie
chcą się chwalić przed przyjezdnymi.

Ta sympatia i duma będzie pewnie w kolejnych miesiącach jeszcze rosła, bo w ośrodku już rodzą się nowe pomysły i planowane są kolejne inwestycje. Końca dobiegają prace przy budowie tężni solankowej.
Na rozruch trzeba będzie pewnie poczekać do wiosny, ale już w tym sezonie solanka popłynie po ścianach obiektu. A to dopiero początek. W planach jest utworzenia parku linowego. Chętni będą mogli spacerować na linach nad ogrodem sensorycznym. Będą też kolejne atrakcje dla dzieci. Planowane jest utworzenie naukowego placu zabaw. Takie miejsce pozwoli najmłodszym zdobywać wiedzę drogą eksperymentów i doświadczeń. Będzie ich skutecznie inspirować i zachęcać do odkrywania świata przyrody i nauki.

Trudno się dziwić, że jaworznicka GEOsfera, która dysponuje piękną przestrzenią, niezłym zapleczem i świetnym zespołem, tak skutecznie przyciąga mieszkańców. Podobnie jest z parkiem Gródek. Dumę budzą też elektryczne autobusy i fakt, że jesteśmy tu pionierami na skalę Europy. I jeszcze piękny Rynek. Jaworzno po prostu świetnie daje się lubić.

Tekst: Grażyna Dębała

Zobacz także: