Chociaż był online, to i tak cieszył się sporą frekwencją. Zorganizowany w miniony piątek, 7 maja, Wiosenny Maraton Fitness „Fit&Fun” przyciągnął przed ekrany komputerów i smartfonów miłośniczki aktywnego trybu życia. Maraton wyświetlono na YouTubie (impreza była transmitowana w tym serwisie, na kanale MCKiS Jaworzno) ponad 550 razy.

Imprezę dla fanek (i fanów) ćwiczeń poprowadziły Judyta Fidzińska, instruktor fitness w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Małgorzata Czerwonka, trener personalny i instruktor fitness, oraz Barbara Gędłek, instruktor zumby. – Zaoferowałam ćwiczącym trening metaboliczny – podkreśla pani Judyta. – Druga część maratonu obfitowała w gorące rytmy, ponieważ Barbara Gędłek porwała uczestników taneczną zumbą. Ostatnia faza, prowadzona przez Gosię Czerwonkę, miała na celu mobilizację i rozciągnięcie ciał odbiorców naszej sportowej imprezy – wylicza.

Nie zabrakło też rozmów o zdrowiu, diecie i kobietach. Była m.in. mowa o zdrowych nawykach, jak np. zdrowy sen, rezygnacja z oglądania telewizji czy siedzenia na telefonie przed zaśnięciem, nawadnianie organizmu przez regularne picie wody.

Impreza, choć odbyła się w formie wirtualnej, podobała się ćwiczącym. – Pierwszy raz było troszkę inaczej, ale znam Judytę i Gosię, więc wiedziałam, że nie będzie za łatwo – przyznaje Renata Markiewicz, uczestniczka maratonu. – Przed monitorem ćwiczę już od marca ubiegłego roku, takie czasy i dla mnie to już jakby coś normalnego. W takiej zdalnej imprezie wystarczy troszkę samodyscypliny i na pewno można nieźle się zmęczyć, to daje mnóstwo satysfakcji – podkreśla i dodaje, że imprezy organizowane przez MCKiS, poza świetnymi prowadzącymi, mają też, praktycznie dla każdego uczestnika, fajne nagrody. Pani Renata wygrała zabieg „brazylijskie pośladki”. – Na pewno niebawem z niego skorzystam – uśmiecha się jaworznianka.

Instruktorki MCKiS zapraszają do kolejnych treningów online. Odbywają się one m.in. w grupie na Fb „Fitness w koronie” i prowadzi je Judyta Fidzińska. Zajęcia aerobiku dla seniorów prowadzi też Aneta Szczyrzyca.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Podczas maratonu nie zabrakło rozmów o zdrowiu, diecie i kobietach | fot. Barbara Gędłek