Tegoroczne “Aktywne Dzielnice” zakończył sobotni piknik w Ciężkowicach, w trakcie którego zaprezentowało się wiele lokalnych talentów.

Na pierwszy ogień poszły “Ciężkowianki”, które ludowymi pieśniami rozpoczęły całą zabawę. Pań nie trzeba nikomu przedstawiać, bo są doskonale znane nie tylko lokalnej społeczności, ale również mieszkańcom całego miasta. Wspólne śpiewanie znanych pieśni, wprawiło wszystkich w doskonały nastrój.

Po doskonałym występie wokalnym, przyszedł czas na nieco młodsze talenty. Tym razem na scenie pojawili się uczniowie ze szkoły Podstawowej nr 18 i z Przedszkola Miejskiego nr 4. Radosne teksty piosenek, żywiołowa muzyka i szczere uśmiechy najmłodszych jeszcze bardziej poprawiły nastroje uczestników.

Nie zabrakło też pokazów tańców w latynoskich rytmach i rockowego występu Mini Playback Show. Oba występy zdecydowanie przypadły publice do gustu i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Na terenie imprezy znajdowała się również strefa rekreacyjno-sportowa, a w niej stanowiska z badmintonem i łukami, bramka celnościowa i duże klocki. Nieco młodsi uczestnicy zabawy mogli skorzystać ze specjalnego “Kąciku Malucha” lub pobawić się w dmuchanym zamku.

Jednak najwięcej emocji wśród dzieci wzbudził czerwony wóz należący do Ochotniczej Straży Pożarnej. Każdy mógł dokładnie obejrzeć jak wyposażony jest taki wóz, a także zasiąść za jego kołem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oprócz tego, młode ochotniczki przygotowały kilkuminutowy pokaz udzielania pierwszej pomocy, który przypomniał zarówno dorosłym, jak i najmłodszym jak poradzić sobie w sytuacji kryzysowej.

W konkursie łuczniczym, w którym wystartowało mnóstwo dzieci, najlepszy okazał się Alan. Jego strzał do tarczy był najbardziej precyzyjny i niezwykle celny. Kolejne miejsca na podium również należały do chłopaków – Patryka i Irka.

Wraz z nadejściem jesieni dobiegł końca cykl pn. “Aktywne Dzielnice”. Przez ten czas odwiedziliśmy aż 10 dzielnic Jaworzna m.in. Ciężkowice, Osiedle Stałe, Planty, Dąbrowa Narodowa, Rynek, Szczakowa, Niedzieliska oraz Byczyna. Podczas każdego z pikników uczestnicy mieli możliwość spędzenia czasu w aktywny sposób. Cieszymy się, że byliście razem z nami i mamy nadzieje, że zobaczymy się za rok!

Dziękujemy Partnerom – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz wszystkim instytucjom i stowarzyszeniom zaangażowanym w organizację poszczególnych pikników. “Aktywnym Dzielnicom” patronował Paweł Silbert – Prezydent Miasta Jaworzna.