W miniony piątek, na scenie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, w ramach 5. edycji Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej “Barka”, rozbrzmiały religijne songi, które dostarczyły słuchającym solidnej dawki pozytywnej energii i wielu emocji.

Piąta odsłona festiwalu, poświęconego św. Janowi Pawłowi II, odbyła się tym razem pod hasłem “Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Wydarzeniu, organizowanemu przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II, patronowali Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Jury festiwalu “Barka”, w składzie: ks. Robert Żwirek, Ewelina Karweta i Roman Jońca, przesłuchało 180 wykonawców – 23 solistów i 15 zespołów – z Jaworzna, Rybnika, Bytomia, Katowic, Dąbrowy Górniczej i Bielska-Białej. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe – dzieci i młodzież do 15. roku życia oraz młodzież i dorośli od 16 lat wzwyż.

W młodszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny okazał się Paweł Sulewski, który oczarował publiczność wykonaniem utworu “Niepojęty, niezmierzony”. Reprezentant Szkoły Podstawowej nr 24 w Rybniku popisał się wspaniałymi zdolnościami wokalnymi, jednocześnie akompaniując sobie na gitarze.

– Był to piękny i bardzo dojrzały występkomentował ze sceny ks. Robert Żwirek, przewodniczący jury.

Pierwsze miejsce w starszej kategorii zajęła natomiast mieszkanka Dąbrowy Górniczej – Dominika Hamera, która zaśpiewała utwór skomponowany przez Piotra Rubika  “Ave Maria Jasnogórska”.

Najlepsi wokaliści oraz zespoły, w obu kategoriach, otrzymały nagrody pieniężne oraz pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło oczywiście także gratulacji, które laureatom składał m.in. dyrektor MCKiS Sebastian Kuś oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek.

Wyniki:

Kategoria soliści do lat 15:

I miejsce: Sulewski Paweł, Szkoła Podstawowa nr 24 w Rybniku

II miejsce: Rosiak Julia, Młodzieżowy Dom Kultury w Bytomiu

III miejsce: Habowski Kacper, Szkoła Podstawowa nr 20 w Jaworznie

Kategoria zespoły do lat 15:

I miejsce: Kontrasty, Dom Kultury Komorowice w Bielsko-Białej

II miejsce: Alae Vocales, Parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie

III miejsce: Aniołki ze scholki, Parafia pw. św. Elżbiety w Jaworznie

Kategoria soliści od lat 16 i dorośli:

I miejsce: Dominika Hamera, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Weronika Oliwa, II Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie

III miejsce: Mateusz Worek, Młodzieżowy Dom Kultury w Zespole Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach

Kategoria zespoły od lat 16 i dorośli:

I miejsce: Surprise, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Bytomiu

II miejsce: ZESPÓŁ „Technikum nr 4” , Technikum nr 4 w Jaworznie

III miejsce: Amelia Gibas i Dominika Łata, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworznie