Nordic walking to dyscyplina dla każdego. Można chodzić, by poprawić  sprawność fizyczną, czasami jest to rehabilitacja, a innym razem działanie prowadzące do zupełnie innego celu.

Wakacyjny Rajd Nordic Walking to impreza rekreacyjna, która w swych  założeniach ma charytatywną zbiórkę. Wśród sympatyków nordic walkingu nie brakuje wolontariuszy, którzy w tym rok podjęli współpracę z Fundacja ISKIERKA. 6 lipca podczas IV edycji rajdu na trasę wyruszyło ponad 100 osób, aby ponownie dać przykład, pokazać innym, jak ważna jest aktywność fizyczna, wspólne działanie i pomaganie.

Iga Chlost, mała mieszkanka naszego miast, mimo wieku toczy trudną walkę o zdrowie i życie. Leczenie białaczki limfoblastycznej wymaga sporych nakładów finansowych. Zbiórka publiczna w ramach IV Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking zasiliła konto fundacyjne dziewczynki o 2127, 17 złotych.

Rajd poprowadzony był przez grupę Nord Walkers, a blisko 9-kilometrowa trasa przebiegała przez malownicze i urokliwe o tej porze roku okolice Byczyny, Grobli i lasów.

Wspaniale, że ludzie, z którymi trenuję na co dzień, chcą dzielić się z  innymi swoją pozytywna energią, zapałem i – kiedy to jest potrzebne – bezinteresowną pomocą. Zgrany zespół, wielu ludzi dobrej woli i ciężka praca  uczyniły z tego rajdu wyjątkowe wydarzenie – podsumowuje Kinga Jończyk, instruktor MCKiS.

Szczególne podziękowania należy skierować do grupy Nord Walkers, Anny Lichoty, Zarządu LKS Zgoda Byczyna, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Byczyny, Fundacji ISKIERKA, Pizzerii Matarello, ciastkarni Fantazja oraz
cukierni Stefance.

Linki do facebook’owych galerii TU i TU.