W środowy wieczór podopieczni Mariusza Łozińskiego podejmowali w jaworznickiej hali widowiskowo sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu TKS Auto Partner Tychy.

Tyszanie są niewygodnym rywalem dla naszych siatkarzy czego potwierdzeniem była porażka w rozegranym w 5 kolejce wyjazdowym spotkaniu w Tychach 2-3. W pierwszej partii goście mocną zagrywką odrzucili jaworznian od siatki i za sprawą ataków Kantora, Kozioła i Piotrowicza zwyciężyli 25-23. Ostra reprymenda trenera Mariusza Łozińskiego oraz dokonane zmiany sprawiły, iż w kolejnych setach dominowali jaworznianie wygrywając w efekcie finalnym 3-1 ( w poszczególnych setach 25-16, 25-23 oraz 25-19).

Wygrana sprawiła, że jaworznianie po 16 kolejkach z dorobkiem 38 punktów zajmują 3 lokatę w swojej grupie II ligi, mając po dwa punkty straty do liderujących teamów ze Strzelec Opolskich oraz Rybnika. W najbliższą sobotę 20 stycznia jaworznian czeka wyjazdowa konfrontacja z liderującą “ZAKSĄ” w Strzelcach Opolskich, zaś w sobotę 27 stycznia zmierzą się w jaworznickiej hali widowiskowo sportowej z AT Żory Jastrzębski Węgiel. Początek rywalizacji o godzinie 16.00.

3-1 (-23,16, 23,19)
MCKiS Jaworzno- TKS Auto Partner Tychy

MCKiS Jaworzno: M.Syguła, Surma, Miller, Dzierżanowski, Żeliński, Zborowski, Szymczak (libero) oraz Żłobecki, Grzegolec
Trener Mariusz Łoziński

TKS Tychy: Kozioł, Strzechowicz, Kantor, Piotrowicz, Macek, Oniszk, Ledwoń(libero) oraz Aniołek, Jajus, Łapuszyński