W niedzielę, 9 czerwca w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej obejrzeć można będzie spektakl “Bunia” przygotowany przez zespół aktorski Proscenium, w reżyserii Marcina Milińskiego. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18.

Tragikomedia opowiada o włoskiej rodzinie żyjącej na emigracji, której życie sprowadza się do zaspokajania nienasyconego apetytu tytułowej bohaterki. Członkowie rodziny podejmują kolejne próby znalezienia pracy i funduszy, skutkiem czego są ciągle narastające konflikty prowadzące do tragedii. Wycieńczona psychicznie rodzina planuje pozbyć się niewygodnego domownika. Czy im się to uda? O tym dowiecie się, oglądając nasz spektakl – zachęca Marcin Miliński.

Zespół Aktorski Proscenium powstał w 2014 r. W jego skład wchodzą aktorzy amatorzy. Teatr to ich pasja. Pierwszą sztuką, którą udało im się zrealizować była “Moralność pani Dulskiej”. “Bunia” to ich kolejne przedsięwzięcie. Sami przygotowali kostiumy.

Długo przygotowywaliśmy ten spektakl. Mieliśmy pewne trudności z obsadą. Na szczęście wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego finału – podkreśla reżyser.

Wstęp jest wolny, ale obowiązują wejściówki, które odebrać można w siedzibie szczakowskiego Domu Kultury.

Tekst: GD