Na scenie Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej zostanie wystawiona II odsłona spektaklu teatralnego pt. “Bunia” w reżyserii Marcina Milińskiego. Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Zespół Aktorski Proscenium zapraszają do Szczakowej w dniu 9 czerwca, o godz. 18.00.

Tragikomedia opowiada o włoskiej rodzinie na emigracji, w której życie sprowadza się do zaspokajania nienasyconego apetytu tytułowej bohaterki. Członkowie rodziny bez wyraźnego efektu nieustannie podejmują kolejne próby znalezienia pracy i funduszy, skutkiem czego są ciągle narastające konflikty prowadzące do tragedii. Wycieńczona psychicznie rodzina planuje pozbyć się niewygodnego domownika. Czy im się to uda? O tym dowiecie się Państwo oglądając nasz spektakl. W spektaklu biorą udział: Aleksandra Chudoba, Agata Mikłas, Anna Miller, Sylwia Sural, Damian Jasiński, Marcin Miliński.

Wstęp wolny ( wejściówki do odbioru w kasie Domu Kultury).

Roberto Cosso jest autorem z jednej strony groteskowego, a z drugiej bardzo życiowego tekstu. Sztuka, którą się zainspirowaliśmy powstała w latach 70′ ubiegłego stulecia i jest bez wątpienia ponadczasowa.

Pomysłodawczynią jest Marta Grabska, która również pracowała przy adaptacji scenariusza, a kostiumy przygotowali sami aktorzy. Zespół Aktorski Proscenium powstał w 2014 roku a pierwszą zrealizowaną sztuką była “Moralność Pani Dulskiej”, w skład wchodzą pasjonaci teatru, amatorzy.

Zobacz także: