Po zeszłotygodniowym, okazałym zwycięstwie koszykarzy MCKiS Jaworzno, wszyscy sympatycy lokalnego basketu żyli w przekonaniu, że największy kryzys nasza drużyna ma już za sobą i w końcówce sezonu będzie w stanie zaprezentować lepszą grę. Miniona sobota (9 marca) pokazała jednak, że zespół w dalszym ciągu nie potrafi się odnaleźć po licznych problemach kadrowych. Po dobrym meczu z Dobrodzieniem przyszła kolejna bolesna porażka, tym razem z Hensfortem Przemyśl.

W sobotnim meczu, tylko przez 6 minut pierwszej kwarty MCKiS był w stanie utrzymać tempo gry gości, którzy z wysokiego C rozpoczęli to spotkanie. Od stanu 13:13 zaczęły się problemy miejscowych. Brak wypracowanych pozycji skutkował fatalną skutecznością, a słaby powrót do defensywy pozwalał przyjezdnym na łatwe punkty z kontrataku. Po 10 minutach gry 22:15 dla Przemyśla.

W drugiej kwarcie goście lekko zwolnili, ale jaworznianie nie potrafili tego wykorzystać. Sokoły bezskutecznie próbowały rozbić szczelną obronę przemyskich Niedźwiadków, ciągle mając problemy z własną defensywą. W końcówce kwarty gospodarze otrzymali serię celnych trójek, po której tracili już 11 oczek do gości i taki stan utrzymał się do przerwy.

Trzecia kwarta to prawdziwa dominacja przyjezdnych. Wychodziło im niemal wszystko, począwszy od efektownych wsadów, po celne trafienia z dystansu. Jaworznianie byli tylko tłem dla swoich młodszych kolegów. W efekcie 28:12 dla Przemyśla. Mimo iż losy tego spotkania były już niemal przesądzone to gospodarze chcieli w ostatnich 10 minutach udowodnić, że mają charakter i przy wietrze wiejącym w twarz będą walczyć do ostatniej syreny. Kilka składnych ataków MCKiSu pozwoliło co prawda nieznacznie zniwelować straty, ale to drużyna Hensfortu Przemyśl była tego dnia zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężyła 81:58.

Kolejna porażka zepchnęła MCKiS Jaworzna na ósmą pozycję w tabeli. Pocieszający jest jednak fakt, że przed ostatnim meczem sezonu regularnego udział naszej drużyny w play-offach jest niezagrożony i bez względu na wynik niedzielnego starcia, Sokoły zobaczymy w kolejnej fazie rozgrywek.

MCKiS Jaworzno – Hensford Przemyśl 58:81 (15:22; 11:15; 12:25; 20:16)

MCKiS Jaworzno: Goldammer – 12; Dąbek – 11 (2×3); Boryka – 10 (1×3); Dusiło – 9; Brzozowski – 7 (1×3); Roszkowski – 6; Zawadzki – 3 (1×3); Grochowski.

17 marca (niedziela) o godzinie 18.00 rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Podopiecznych Przemysława Bilińskiego czeka nie lada wyzwanie, gdyż podejmować będą lidera grupy C – zespół AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Smaczku temu spotkaniu na pewno dodaje fakt, że w I rundzie spotkań z katowickiego parkietu zwycięsko schodzili zawodnicy MCKiSu i do teraz pozostają jedynymi pogromcami katowiczan w tym sezonie. Mecz odbędzie się tradycyjnie w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.