Dwóch zawodników trenujących w Akademii Boksu Roberta Gortata stoczy walki w piątek, 1 marca podczas dużej gali boksu zawodowego Friday Boxing Night Cieślak vs. Kalenga w Arenie Legionowo. Ich zmagania będzie można oglądać na żywo w telewizjach Polsat Sport i Polsat Sport Fight (początek transmisji o godz. 19.00).

Igor Porębski i Bartosz Głowacki, którzy tego dnia staną w ringu nie są nowicjuszami. Obydwaj mają na swoim koncie po kilkadziesiąt walk amatorskich, walczyli również zawodowo. Pierwszy z podopiecznych Roberta Gortata zmierzy się z Pawłem “Furią” Czyżykiem, walczącym przez 10 lat dla Energetyka Lubin, mającym na swoim koncie ponad sto walk amatorskich oraz medale w zawodach o Puchar Polski i Mistrzostwach Polski Młodzieżowców. Porębski podkreśla, że jest bardzo solidnie przygotowany do tego starcia, które zapowiedziano na 6 rund.

To będzie moja trzecia walka zawodowa, dwie poprzednie wygrałem przed czasem, w pierwszej i w trzeciej rundzie. Robimy tu z trenerem Robertem bardzo dobrą robotę i będę mógł to udowodnić w Legionowie – mówi zawodnik.

Można to było zaobserwować podczas jego ostatniego sparingu, który stoczył z Tomaszem “Zadymą” Gromadzkim z Katowic. Igor pokazał, że przygotowania do swojej kolejnej walki zawodowej potraktował bardzo poważnie.

Wiem, że zawodnik, z którym będzie walczył Igor ma podobny styl do mojego, więc chętnie pomogłem koledze w przygotowaniach. Sparing był bardzo mocny, więc obaj jesteśmy zadowoleni – zapewnia “Zadyma”, który sam przygotowuje się do pojedynku w Spodku, 6 kwietnia.

Bartosz Głowacki stanie w ringu naprzeciwko wicemistrza Polski z 2017 roku, Patryka Cichego. To z pewnością bardzo wymagający zawodnik, który postanowił rozpocząć karierę zawodową, a jego pierwszym przeciwnikiem będzie właśnie podopieczny Roberta Gortata. Bartosz zdaje sobie sprawę z tego, że jego rywal postawi poprzeczkę wysoko, ale podkreśla, że obóz przygotowawczy z trenerem Gortatem poprowadzony był bardzo profesjonalnie i jest w pełni gotowy do walki.

Liczę na wygraną, jestem dobrej myśli. Przygotowywaliśmy się bardzo intensywnie od ponad dwóch miesięcy, stoczyłem wiele sparingów, miałem różnych sparingpartnerów, więc jestem zadowolony – zapewnia Bartosz Głowacki, który do zawodowego ringu wejdzie po raz drugi.

Przygotowanie bokserów do walk zawodowych jest obecnie jednym z kierunków, w którym podąża Akademia Boksu Roberta Gortata. W klubie nadal trenuje mnóstwo utalentowanych młodych sportowców, którzy często startują w zawodach różnej rangi. W najbliższym czasie będą mogli skrzyżować rękawice na dużej imprezie w Jaworznie, organizowanej przez Klub Bokserski Jawor Team. Od 8 do 10 marca w Szkole Podstawowej nr 7 odbędą się Mistrzostwa Śląska w Boksie. Na ringu zmierzą się zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: kadetów, juniorów i seniorów. Zapowiada się mnóstwo ciekawych walk.

Tekst: DL