Na sympatyków badmintona z Jaworzna i okolic czeka w maju kolejna okazja do wspólnej rywalizacji. Niedawno
ruszyły zapisy do Otwartych Mistrzostw Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka, które odbędą się 11 maja 2019 r. w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Tegoroczna impreza, której organizatorami i pomysłodawcami są przedstawiciele Klubu Sportowego WOLANT, będzie rozgrywana czwarty rok z rzędu i stanowi połączenie dotychczasowego “podwójnego turnieju” – czyli Otwartych Mistrzostw Jaworzna w Grach Podwójnych oraz Memoriału Mirosława Ciołczyka skierowanego do pracowników oświaty i samorządu. Teraz w ramach jednych zawodów mogą się na boisku spotkać wszyscy fani kometki, choć oczywiście przygotowano dla nich oddzielne kategorie. Dodatkowo w ramach imprezy będzie się także odbywała rywalizacja najmłodszych wielbicieli badmintona w kategoriach U11, U13 i U15.

Impreza, jak co roku, poświęcona jest pamięci Mirosława Ciołczyka,wieloletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, który był gorącym fanem badmintona i znakomitym graczem.

W zawodach mogą wziąć udział wszyscy sympatycy badmintona, bez względu na wiek, płeć, wykonywany zawód oraz poziom sportowy. W ramach rywalizacji przewidziano zarówno kategorie singlowe, jak i podwójne, a osoby stawiające pierwsze kroki w tej olimpijskiej dyscyplinie będą mogły “pobawić” się w turniejowej oprawie, w ramach kategorii “for fun”.

Wszyscy chętni mogą nadsyłać swoje zgłoszenia na adres e-mail: robet.borszcz@bigserwis.pl. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta 9 maja, o godz. 12.00.

O wszelkich szczegółach imprezy – kategoriach rozgrywkowych, nagrodach, warunkach zgłoszenia, obowiązkach zawodników itp. można przeczytać na stronie www.kswolant.org.

Wszelkie informacje można także uzyskać pod numerem telefonu: 889-447-555.

Tekst: Marcin Miłek

Zobacz także: