Wraz z początkiem wakacji nastąpiły zmiany w kursowaniu autobusów PKM Jaworzno. Na niektórych liniach obowiązują rozkłady wakacyjne. Poza tym doszło do korekty odjazdów niektórych kursów na liniach 322, 350, 374. Jest też dobra wiadomość dla osób chcących dojechać na Sosinę. Do końca wakacji, a dokładnie do 1 września, autobusy linii 390 jeżdżą tam teraz częściej w weekendy, kursują już także w tygodniu. – Informujemy, że do niedzieli, 1 września, na linii 390 zwiększona została liczba kursów w soboty, niedziele i święta. Uruchomione zostały także kursy w dni robocze – potwierdza Adrian Słupski z PKM Jaworzno. – Przypominamy jednocześnie, że dojazd w rejon zalewu możliwy jest linią 307. Autobus zatrzymuje się tam na przystanku Szczakowa Bukowska. W pobliże Sosiny można też dojechać liniami N1, 304, 314, 344, które zatrzymują się na przystanku Pieczyska Szkoła – dodaje.

W związku z rozpoczęciem wakacji, obowiązują już też wakacyjne rozkłady jazdy. Dlatego w dni powszednie, do 30 sierpnia, autobusy kursują według rozkładów na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Chodzi o linie o numerach 311 i 370 oraz o wybrane kursy linii E, 304, 350 i 373. Natomiast na czas wakacji zawieszone zostało w całości kursowanie na liniach 321 i 328.

Tymczasowe zmiany dotyczą też przejazdu autobusów o numerach E i J przez Mysłowice, gdzie, z powodu kolejnego etapu prac drogowych, z obsługi jest wyłączony przystanek Mysłowice Katowicka, z kolei zamiast na przystanku Mysłowice Kopalnia w kierunku Katowic, autobusy zatrzymują się teraz na przystanku Mysłowice Bytomska. – Przystanek Mysłowice Kościół nadal w obu kierunkach funkcjonuje w tymczasowej lokalizacji – zaznacza Adrian Słupski.

Na wniosek pasażerów PKM Jaworzno, wprowadzono też korekty w pojedynczych kursach na liniach 322, 350 i 374. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej jaworznickiego przewoźnika.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Autobus na Sosinę dojeżdża codziennie do 1 września | fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: