“Artystyczna środa” to cykliczne przedsięwzięcie klubów MCKiS Podłęże i Gigant, mające na celu podsumowanie pracy w kołach zainteresowań.
25 kwietnia w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Jaworznie odbył się koncert prezentujący tegoroczny dorobek artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych. Prezentacje zostały podzielony na dwie części.

W pierwszej części zaprezentowała się grupa teatralna “Orzeszki” – laureaci I nagrody w Przeglądzie Teatralnym XVIII Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży JAWOR. Zespół zaprezentował muzyczne przedstawienie pt. “Duchy”.

W przerwie koncertu zaproszeni goście mogli zapoznać się z twórczością plastyczną oraz z rękodziełem artystycznym dzieci, młodzieży oraz seniorów. Przy kawie lub herbacie można było delektować się pięknymi dziełami sztuki oraz wymienić się swoimi doświadczeniami z warsztatów.

W drugiej części wystąpiły wokalistki, które w ciągu roku uczestniczyły w indywidualnych zajęciach wokalnych oraz otwartych warsztatach artystycznych, natomiast układy choreograficzne zaprezentowały grupy taneczne Stars Junior i Inside, na co dzień trenujące pod bacznym okiem instruktor Anety Szczyrzycy.

Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera, a występujący zostali serdecznie i ciepło przyjęci przez widownię.

Nad całością dokonań artystycznych oraz przebiegiem imprezy czuwały instruktorki Bernadeta Zapała, Aneta Szczyrzyca i Gabriela Gałecka oraz kierownik Halina Siodłak.

Wszystkim występującym dziękujemy za pracę, którą wykonali w ciągu całego roku i życzymy wielu sukcesów na scenie.