W galerii „Podcienie” w Hali Widowiskowo -Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu otwarto pierwszą wystawę artystyczną. Prezentowane są tam dzieła pań, zawodowo związanych na co dzień z MCKiS. Instruktorki i graficzki prezentują swoje talenty rysunkowe, malarskie, ceramiczne czy szydełkowe. Wystawa pt. „Moc Kobiet” dostępna będzie do 4 grudnia.

Na wystawie zobaczyć można prace autorstwa Katarzyny Pokuty, Małgorzaty Pawlik, Angeliny Więckowskiej, Dominiki Jarskiej, Renaty Palęgi, Agaty Woszczyny, Eweliny Karwety, Anny Zelech i Anny Wysockiej. – To niezwykłe kobiety, które dodatkowo obdarzone zostały wielkim talentem. Posiadają też niezwykłą umiejętność dostrzegania szczegółów. Te cechy nie są dane każdemu. Życzę naszym instruktorkom, żeby źródło ich pasji i inspiracji nigdy nie wyschło – życzył artystkom Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS.

Tytuł wystawy „Moc Kobiet” nie jest przypadkowy. Ekspozycja gromadzi dzieła, które są pomysłowe, piękne, a często też praktyczne. Łączenie pasji z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi to dowód na niezwykłą siłę kobiet.

– „Moc Kobiet” jest swoistą opowieścią o pasji, zainteresowaniach i zdolnościach naszych pracownic, które w wolnych chwilach realizują się artystycznie. Prezentowana twórczość ukazuje ich bogaty przekrój artystycznych wizji oraz różnorodność form: m.in. rysunek, malarstwo, grafikę, obiekty przestrzenne i ceramikę – wylicza Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych i kierownik działu promocji MCKiS.

Założeniem wystawy jest nie tylko pochwalenie się zdolnościami instruktorek MCKiS, ale także zachęcenie mieszkańców do skorzystania z bogatej oferty artystyczno-kulturalnej instytucji. – Ta wystawa to zwieńczenie i prezentacja tego, czym zajmujemy się zawodowo na co dzień. Wiele z tych dzieł powstało właśnie w czasie prowadzonych przez nas zajęć w Domu Kultury w Szczakowej czy w filiach MCKiS – mówią artystki z MCKiS.

Wystawa bardzo się spodobała pierwszym gościom. Obejrzały ją już między innymi jaworznianki Elżbieta i Roksana Bosak. – Bardzo podobają nam się prace, które znalazły się na tej wystawie. Wszystkie są ciekawe. Warto było tu przyjść – zapewnia pani Elżbieta. – Duże wrażenie zrobiły na mnie obrazy przedstawiające boginie. Ich kolorystyka i przekaz są niesamowite – dodaje pani Roksana.

Wystawę „Moc Kobiet” podziwiać będzie można do niedzieli, 4 grudnia, w godzinach otwarcia hali MCKiS w Jaworznie. – Zapraszamy do odwiedzenia naszej wystawy – zachęca Katarzyna Pokuta, koordynatorka przedsięwzięcia.

MCKiS zapewnia, że nie jest to ostatnia wystawa, którą zobaczyć można w „Podcieniach”.

– Chcemy zapoczątkować cykl wystaw, które prezentowane będą w tym miejscu. To dopiero początek – przekonuje Monika Komańska z MCKiS.

Natalia Czeleń

Podczas wernisażu artystki z MCKiS chętnie opowiadały o swoich pasjach | fot. Andrzej Pokuta

Zobacz także: