Bez wątpienia sukcesem zakończyła się premiera spektaklu „Grunt to rodzinka” w wykonaniu aktorów z grupy „Po godzinach”. Wejściówki na premierę rozeszły się błyskawicznie, a artyści bardzo szybko zdobyli serca publiczności. Na to, co działo się na scenie, goście reagowali spontanicznie i żywiołowo, a potem długo oklaskiwali aktorów. Premierowy spektakl można było obejrzeć w piątek, 1 września, w Domu Kultury w Szczakowej.

Grupa teatralna „Po godzinach” zawiązała się na zajęciach realizowanych w ramach projektu „Twórczość w hali”. Początkujący artyści postanowili wykorzystać nowo nabyte umiejętności i wiedzę, aby przygotować własną sztukę. Scenariusz do komedii napisała jaworznianka, Bożena Chowaniak. Za reżyserię odpowiadał natomiast instruktor grupy, Marcin Miliński. Zespołowi zależało na zaskoczeniu widzów czymś zupełnie świeżym, a jednocześnie ponadczasowym. – „Grunt to rodzinka” to komedia opowiadająca o losach wielopokoleniowej rodziny borykającej się z różnymi problemami – opowiada Marcin Miliński.

Na scenie wystąpiły: Zofia Sment, Grażyna Dżon, Aleksandra Bojko, Jadwiga Bywalec, Zofia Mrożek, Zofia Kuryło, Barbara Trębecka oraz Marcin Miliński.

Propozycja teatralna bardzo przypadła do gustu mieszkańcom Jaworzna. W piątkowe popołudnie szczakowska sala była wypełniona po brzegi.

– Bardzo cieszy nas ciepłe przyjęcie i zainteresowanie tą sztuką, dlatego też jesienią wystąpimy po raz kolejny – zapowiada Marcin Miliński.

Występ rzeczywiście bardzo się podobał. O swoich odczuciach po spektaklu opowiedziała nam Zofia Jakubas. – Wyśmienicie się bawiłam podczas spektaklu. Na scenie występowały moje koleżanki. Jestem z nich bardzo dumna – mówi pani Zofia.

Inni uczestnicy wydarzenia chwalili pomysł na komedię, a także talent aktorów. – Jestem pełna podziwu, że osoby w moim wieku potrafią zapamiętywać tak długie teksty, w dodatku pisane rymami – podkreśla inna uczestniczka piątkowego wydarzenia.

Na premierę spektaklu „Grunt to rodzinka” zaprosiły Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Jaworznicki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jesienią ponownie będzie można obejrzeć tę sztukę | materiał i fot. Natalia Czeleń

Zobacz także: