Akcja Zima w Klubie Wega była wypełniona rozmaitymi zajęciami. Aktywność fizyczna przeplatała się z edukacją filmową i teatralną. Młodzi ludzie w wieku od 6 do 15 lat mieli okazję przenieść się do świata bajki, realizowali się artystycznie, wytężali umysły, byli konstruktorami, a przede wszystkim dobrze się bawili.

Miłośnicy filmu obejrzeli dwie animowane opowieści: „Kot w butach: Ostatnie życzenie” oraz „Niesamowity kot Maurycy”. Teatrofile wybrali się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl „Pippi Pończoszanka”. Przeżywali przygody z postaciami z ulubionych bajek, śmiali się i wzruszali wraz z aktorami, żywo reagując na rozgrywające się na scenie wydarzenia, by ostatecznie przekonać się, że w życiu najważniejsza jest przyjaźń, miłość i rodzina.

Z wielkim zaangażowaniem młodzi artyści tworzyli zimowe kolaże. Wiele serca włożyli w wykonanie plastycznych upominków dla babć i dziadków. Zamienili się w budowniczych, układając konstrukcje z klocków. Rozwiązywali rysunkowe kalambury.

Odwiedził ich Maks pasjonat survivalu i karcianych sztuczek. Pod okiem Michała przeszli mini szkolenie antyterrorystyczne. Rywalizowali na kręgielni i przy stole bilardowym w Centrum Rozrywki Gravitacja. Grali w rozliczne gry, konkurowali ze sobą w konkursach i turniejach. Z pasją śpiewali karaoke.

Nie tylko na szklanym ekranie przeżywali przygody bohaterów, zacieśniali także więzy koleżeńskie. Uroczyście świętowali urodziny Majki- jednej z uczestniczek zajęć. Pokazali, że mogą na siebie liczyć. Udowodnili, że są zżytą grupą, w której starsi pomagają młodszym, a silniejsi- słabszym. Także rodzice stanęli na wysokości zadania, wspierając podopiecznych, zarówno na miejscu, jak i podczas wycieczek. Na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu, wszyscy otrzymali dyplomy zaprojektowane przez Nunę.

Podziękowania należą się: Katarzynie Kołodziej, Kamili Szal, Ewie Bogackiej, Natalii Zelech, Nikoli Bogackiej, Wiktorii Bartosik, Michałowi Glimosowi, Maksymilianowi Sapecie i Wiktorowi Zielińskiemu.

Wanda Ciołczyk, instruktor MCKiS

Zobacz także: