W tym roku do Jaworzno po raz kolejny powraca peleton Tour de Pologne!!! Tym razem nasze miasto będzie gospodarzem startu do 4. etapu wyścigu, a to oznacza, że kibice kolarstwa ponownie będą mogli zobaczyć na jaworznickim Rynku wielobarwne miasteczko rowerowe TdP, atrakcje przygotowane przez organizatorów i sponsorów wyścigu, zawsze uśmiechnięte hostessy (a wśród nich przedstawicielkę naszego miasta!) i – przede wszystkim – najlepszych kolarzy świata! To wszystko już we wtorek – 7 sierpnia!

Jeśli chodzi o trasę czwartego, liczącego 179 km, etapu Tour de Pologne, to w Jaworznie peleton zacznie swoją górską część wyścigu. Po starcie w naszym mieście kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajdą się trzy Lotne Premie LOTTO – w Mysłowicach, Chełmie Śląskim i Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, gdzie znajdą się cztery Górskie Premie TAURON I kategorii – dwukrotnie Zameczek oraz 90 lat Salmopolu w Szczyrku. Po pokonaniu dwóch niespełna 20-kilometrowych rund w górach kolarze zafiniszują w Szczyrku.


Jaworznicki start Tour de Pologne to nie tylko ogromne wydarzenie sportowe, ale także kolejna szansa na świetną zabawę dla wszystkich mieszkańców Jaworzna!

Peleton wystartuje o godz. 12.00 lecz już na kilka godzin wcześniej po rynku krążyć będą hostessy MCKiS, które będą miały do rozdania masę kibicowskich gadżetów, a wokół centralnego placu miasta stać będą stoiska i namioty, w których – jak zwykle – nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku.

Już teraz gorąco zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu!

Zobacz także: