W minioną sobotę, 13 lipca, odbył się 5. Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Mimo deszczowej aury na starcie tegorocznego rajdu stanęło 84. zawodników i zawodniczek z Jaworzna oraz sąsiednich miast. Trasa rajdu przebiegała przez tereny naszego miasta, a zadaniem uczestników było jak najszybsze znalezienie punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów – czas pokonania trasy.

Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 50 kilometrów.
Uczestnicy tegorocznego rajdu rywalizowali w kategorii mężczyzn, kobiet i juniorów (uczestnicy niepełnoletni) na każdej z tras. Na mecie rajdu na wszystkich czekał ciepły posiłek i pamiątkowy medal, a zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo przeprowadzono konkurs z wiedzy o Rajdzie, a uczestnicy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, zdobyli cenne nagrody.

Wszystkim uczestnikom jaworznickiego rajdu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycje!

Wyniki 5. Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację:

trasa piesza rekreacyjna 15 km
trasa piesza 25 km
trasa rowerowa rekreacyjna 25 km
trasa rowerowa 50 km

Zobacz także: