Już w najbliższą sobotę 14 lipca odbędzie się czwarta edycja Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację. Zapisy do imprezy, które prowadzone były drogą internetową poprzez panel zgłoszeń zostały już zamknięte, limit uczestników ustalony przez organizatora, a wynoszący 150 osób został tym samym osiągnięty !!!
W bieżącym roku tak jak rok temu biuro zawodów oraz start i meta rajdu zlokalizowane będą na stadionie miejskim “Victoria” przy ulicy Krakowskiej 8, a pasjonaci zmagań na orientacje będą mieli do wyboru cztery trasy: dwie o charakterze pieszym (15 km i 25 km) i dwie o charakterze rowerowym (25 km i 50 km). Zadaniem uczestniczących w rajdzie będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie trasy wyznaczonej w terenie i zaliczenie punktów kontrolnych (PK) zaznaczonych na mapie. Droga pomiędzy PK będzie dowolna, a jej wybór należał będzie do uczestników. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionami, a ich lokalizacja oznaczona będzie na mapach, które rozdane zostaną uczestnikom przed samym startem.

Zarówno na trasach pieszych jak i rowerowych prowadzona będzie osobna klasyfikacja kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacja junior (dzieci i młodzież do 18 lat ). W roku ubiegłym podczas trzeciej edycji rajdu z mapą w ręku na rowerze i pieszo zmagało się rekordowe 115 uczestników, w tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję…

Zobacz także: