Trzynasta edycja TAURON Triathlonu „Stalowy Sokół” już za nami. Po ponad czteroletniej przerwie spowodowanej najpierw pandemią COVID19 a potem rewitalizacją OWR „Sosina” w obecnym roku udało się wznowić rywalizację w tej jakże ciekawej i widowiskowej dyscyplinie.

W sobotę 3 września bieżącego roku na terenie pola namiotowego OWR „Sosina” na starcie imprezy stanęło znowu prawie 180 śmiałków, którym niestraszna walka tak w wodzie jak i na trasie rowerowej i biegowej. Przez Internet zapisanych do zawodów było 188 zawodników, ostatecznie 177 przystąpiło do rywalizacji i ukończyło zmagania. Organizatorem „Stalowego Sokoła” 2022 było Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Strategicznym partnerem był TAURON Wytwarzanie S.A., a Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. W tegorocznych zawodach dystanse na poszczególnych konkurencjach nie zmieniły się i wynosiły: 400 metrów pływanie po Zalewie Sosina, około 10 km rowerem leśnymi szlakami od Sosiny w kierunku Ciężkowic i z powrotem oraz na koniec 3 km biegu crossowego z metą na polu namiotowym. Nie zmieniły się też kategorie wiekowe w których przeprowadzono rywalizację tak wśród kobiet jak i mężczyzn: K16 i M16 (rocznik 2006-2003), K20 i M20 (rocznik 2002-1993), K30 i M30 (rocznik 1992-1983), K40 i M40 (rocznik 1982-1973), K50 i M50 (rocznik 1972 i starsi). Dodatkową kategorią objęci byli zawodnicy mieszkający w Jaworznie (osobno kobiety i osobno mężczyźni), a także podtrzymana została wprowadzona w roku 2017 klasyfikacja generalna tak wśród kobiet jak i mężczyzn (gdzie nagradzani byli trzej najlepsi zawodnicy).

W gronie 177 osób, które pobrały pakiety startowe było 36 jaworznian (z czego 12 z Klubu Biegacza MCKiS Jaworzno). Wystartowało także 20 reprezentantów partnera imprezy – pracownik firmy TAURON. Po weryfikacji zawodników w biurze zawodów, sędziowie podzielili startujących kategoriami na dwie grupy po około 90 osób, którzy rywalizowali w trzech seriach na wymagającej trasie triathlonu.

Wyniki: LINK

Klasyfikacja generalna – kobiet:
1. Anna Konieczna (Gliwice)
2. Magdalena Giet (Dziergowice)
3. Paulina Bohater (GVT Wrocław)

Klasyfikacja generalna – mężczyzn:
1. Dawid Mielke (Sportwise Bażanowice)
2. Przemysław Szymanowski (Szymanowski Triathlon Team Starachowice)
3. Piotr Klupczyński (Wągrowiec)

Każdy z uczestników imprezy otrzymał w biurze zawodów przed startem pakiet startowy z kompletem niezbędnych akcesoriów do startu w imprezie oraz koszulkę, na mecie z kolei wydawano zawodnikom pamiątkowe medale ukończenia imprezy oraz wodę mineralną. Po krótkim odpoczynku zawodnicy mieli możliwość konsumpcji ciepłego posiłku, który cieszył się sporym zainteresowaniem i pozwolił chociaż w pewnym stopniu zregenerować utracone siły. Około godziny 13.30 odbyła się ceremonia dekoracji zwycięzców oraz wręczenia nagród a przewodniczył jej Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie Dariusz Chrapek. W trakcie trwania imprezy (od początku do końca) w specjalnej strefie TAURON zawodnicy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji: foto budka, specjalna strefa masażu i relaksu, profesjonalna rozgrzewka przed startem, itp. Dla zawodników reprezentujących TAURON Team dodatkowo przygotowana byłą specjalna strefa gastronomiczna.

Więcej zdjęć-> TUTAJ