Wystarczy kliknięcie

PKM informuje, że uruchomiło kolejne ułatwienia dla pasażerów. Tym razem chodzi o osoby, które mają poważne problemy ze wzrokiem. Aby ułatwić im korzystanie ze strony internetowej, tylko jednym kliknięciem można teraz zwiększyć kontrast strony oraz powiększyć czcionkę. W tej sprawie pracownicy PKM Jaworzno czekają na sugestie od pasażerów.

Jesienna biesiada

Już po raz drugi odbył się piknik integracyjny w Szkole Podstawowej nr 21. W piątkowej Jesiennej Biesiadzie u Kazimierza uczestniczyli rodzice i uczniowie, zaproszeni goście, nauczyciele. Sylwia Jochymek, dyrektor placówki przywitała przybyłych i podziękowała wszystkim, którzy pomogli w budowie nowego placu zabaw przy szkole. Później była już dobra, “rodzinna” zabawa przy wtórze muzyki.

Znakowali rowery

Jaworzniccy rowerzyści znów mogli skorzystać z okazji i oznakować swój rower. Akcja prowadzona była w piątek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Ten zabieg ma zniechęcić potencjalnych złodziei. Taki znak to swoisty numer rejestracyjny roweru. Policjanci nanoszą go specjalnym urządzeniem, nadając jednośladowi unikalny numer, który trudno zatrzeć. Wygrawerowany kod jest też wprowadzany do policyjnych danych, co w przypadku kradzieży ułatwia odzyskanie roweru.

Bez większych szkód

Wichura, która w nocy z niedzieli na poniedziałek szalała nad Polską, nie uczyniła w Jaworznie poważnych szkód. Zadania strażaków polegały głównie na usuwaniu drzew i konarów, które pod wpływem silnego wiatru zostały złamane i upadły na ulice. Trochę pracy mieli też drogowcy, bo wiatr w kilku miejscach uszkodził znaki drogowe. Wichura “poprzestawiała” też huśtawki na Rynku.

Pijana na zakupach

Aż 3,6 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która samochodem wybrała się na zakupy. 34-latka usiadła za kierownicą, by w jednym ze sklepów w Jeleniu zrobić zakupy. Sposób, w jaki kobieta prowadziła auto, wzbudził zaniepokojenie świadków, którzy powiadomili policję. Przed jednym ze sklepów ogólnospożywczych w Jeleniu funkcjonariusze zauważyli auto, którego kierowca miał wyraźne kłopoty z zaparkowaniem. Okazało się, że za kierownicą siedzi owa jaworznianka. Po wyjściu z auta kobieta z trudem utrzymywała równowagę. Po badaniu okazało się, że jest kompletnie pijana. Prawo jazdy już straciła. Grozi jej jeszcze kara więzienia, gdzie spędzić może nawet 2 lata.

Tekst: GD