Podopieczni Mariusza Łozińskiego, drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie w ubiegłą sobotę 17 marca zakończyli rundę zasadniczą. W ostatnim meczu grupowej rywalizacji nasz zespół pokonał na własnym parkiecie rezerwy GKS Katowice 3 – 0 i ostatecznie zajął trzecie miejsce w ligowej tabeli grupy 5. Już w najbliższą sobotę 24 marca nasi siatkarze rozpoczną zmagania w pierwszej fazie play off. Przeciwnikiem jaworznian na tym etapie rozgrywek będzie drużyna UMKS Kęczanin Kęty, która w tabeli uplasowała się na szóstej pozycji. W tej fazie rozgrywek gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, a gospodarzem pierwszego meczu będą siatkarze z Kęt. Drugi mecz odbędzie się w sobotę 7 kwietnia w Jaworznie, ewentualne trzecie spotkanie również rozegrane zostanie w Jaworznie dzień później, w niedzielę 8 kwietnia.

Zestaw par w pierwszej fazie play- off przedstawia się następująco:

UMKS Kęczanin Kęty – MCKiS Jaworzno,

GKS II Katowice – TS Volley Rybnik,

BBTS II Bielsko Biała – ZAKSA Strzelce Opolskie,

Auto Partner TKS Tychy – MKS Andrychów.

Cztery najlepsze zespoły z tej rywalizacji zagrają do trzech zwycięstw o dwa miejsca premiowane awansem do Turnieju Półfinałowego o awans do 1 ligi.

O utrzymanie w drugiej lidze zagrają SK Górnik Radlin, MKS II Będzin, AZS Politechnika Opolska, Akademia Talentów Żory Jastrzębski Węgiel.

MCKiS Jaworzno – GKS II Katowice 3 – 0 ( 25 – 21, 29 – 27, 25 – 13 )

MCKiS: Żłobecki, Miller, Syguła D., Żeliński, Zborowski, Schmidt, Surma ( libero ) oraz Borończyk, Grzegolec, Syguła M., Szymczak ( libero ).

GKS: Mach, Szewczyk, Jurkowski, Bereza, Predecki, Piotrowski, Gepfert ( libero ) oraz Gonera, Tarnowski, Pazgan, Kuryło, Szpital, Maniera ( libero ).