W minioną sobotę 20 stycznia w ramach 21 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn nasza drużyna MCKiS Jaworzno udała się na wyjazdowe spotkanie do aktualnego wicelidera grupy AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i tak naprawdę do ostatnich minut nie było wiadomo kto ostatecznie zejdzie z parkietu zwycięski. Lepiej zaczęli nasi koszykarze, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 7 pkt. Druga kwarta toczyła się punkt za punkt i do przerwy 52:46 dla MCKiS. W trzeciej kwarcie zaliczyliśmy słabszy fragment, który perfekcyjnie wykorzystali zawodnicy AWF i szybko doprowadzili do remisu. Po 30 min. 67:67.

Ostatnia odsłona to istne koszykarskie szachy. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali jednak koszykarze z Katowic, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i tryumfowali 85:79.
Po tym spotkaniu nasza drużyna z bilansem 13 zwycięstw i 6 porażek zajmuje trzecią pozycje w ligowej tabeli.

AZS AWF Mickiewicz Romus KatowiceMCKiS Jaworzno
85:79(24:31;22:21;21:15;18:12)

MCKiS Jaworzno: Podkowiński – 21; Weiss – 13(3×3); Dąbek – 13(2×3); Gworek – 8(2×3); Goldammer – 8; Grochowski – 5(1×3); Zub – 5(1×3); Michalski – 3; Lemański – 3(1×3); Wróblewski.